Alltså jag älskar verkligen den guldiga tech-trenden som är just nu. Gick till och med min vanliga vana att köpa svart telefon och köpte en guld! Måste erkänna att jag är riktigt sugen på ett genomskinligt skal med någon typ av guldglitter-effekt till den nu hehe.
Hoppas ni får en fantastisk fredag, hörni!
Prenumerera på Teknifik
Teknifik är nyhetsbrevet och bloggen för dig som vill inspireras till en smartare och enklare digital vardag. Som prenumerant får du nya inlägg som det här direkt till din inkorg cirka en gång i veckan. Tips, guider och fördjupande insikter om teknik, internet och sociala medier.
Denna prenumeration är gratis och du kan avsluta när du vill.

Workshops
Jag har flera års erfarenhet av att leda kurser och workshops, både på plats och digitalt, om kommunikation, sociala medier, AI och mycket mer.

Föreläsningar
Jag föreläser om teknikutveckling, digitalisering, sociala medier, framtiden och mycket mer. Du kan även boka mig som moderator för ditt nästa event – fysiskt eller digitalt.
Läs mer 
Om Teknifik
Jag har drivit plattformen Teknifik sen 2016 med målet att göra teknikämnet mer lättbegripligt och ge fler en enklare och roligare digital vardag. Så här ser mitt fokus och mina kanaler ut just nu.
6 reaktioner på ”Guldläge”
Jag förstår dig! Lite och guld förgyller en tråkig vardag 🙂
Så sant! Ha en fin (och gyllene) fredag !!! 😉
Tack snälla du 🙂
Var sjutton hittar man det där MacBook-skalet där man även ser loggan? Jag har bara hittat heltäckande, som det på bilden högre upp. Min dotter har en MBA men vi har inte hittat var man kan köpa något sådant skal.
Trixet är att det inte är skal utan skins! Så sök på ”Macbook skins” så hittar du rätt. De kommer ju inte skydda datorn som ett skal utan bara se coolt ut. 🙂
Kolla här t.ex. http://caseapp.se/skins/macbook-skins
Aha, tusen tack!